PEŁNE SPRZĘGŁO NASTAWCZE

Wówczas czop zderzaka opada w doi i od tej chwili uniemożliwia przemieszczenie zębatki sterującej poza jej położenie największego dawkowania, bez względu na oddziaływanie wybieraka przeponowego. Sprzęgło nastawne umożliwia dokładne ustawianie względem
siebie wałka kułaczkowego pompy wtryskowej 1 jej wałka napędowego. Jednocześnie sprzęgło nastawne pozwala na dokładną regulację wyprzedzenia wtryskiwania. Pomijając niezbyt istotne szczegóły konstrukcji sprzęgieł nastawnych różnego pochodzenia, w praktyce rozróżnia się ich dwa odmienne wykonania — pełne i niepełne. Pełne sprzęgło nastawne stanowi osprzęt pompy wtryskowej bez przyspieszacza wtryskiwania. Pełne sprzęgło składa się z dwóch nasadek i łączącego je zabieraka tarczowego. Jednolitą nasadkę nastawną klinuje się na stożkowym czopie wałka kułaczkowego, a dwuczłonową nasadkę nastawną — na końcu wałka napędowego. Każda z nasadek sprzęgła jest zao- patrzona w dwa kły lub występy wchodzące w odpowiednie wycięcia lub wnęki w zabieraku tarczowym.

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Witaj na moim blogu! Jestem Krzysztof i na co dzień pracuję w autoryzowanym serwisie jednej z drogich marek samochodów, bardzo lubię swoją pracę i jest ona moją pasją. Serwis postanowiłem prowadzić, żeby podzielić się z Wami ciekawostkami dotyczącymi samochodów!
Wszelkie prawa zastrzezone (C)